Matemātika. Filosofija. Īsumā.

Pirms nedēļas no grāmatnīcas iznācu ar divām mazām grāmatiņām- “Matemātika īsumā” un “Filosofija īsumā”. Lasot sapratu,ka šādām grāmatām manā plauktā vajadzēja būt jau sen.

Filosofija_isuma_vaks Matematika_isuma_vaks

Kāpēc? Jo grāmatās ir pavisam īsi un vienkārši izskaidrotas pasaules gudrības. Protams, lai gūtu plašāku ieskatu, būs jāmeklē smagas un nopietnas grāmatas, bet šajā grāmatiņās vismaz var atrast kodolīgu aprakstu par interesējošo filosofijas vai matemātikas novirzienu. Abās grāmatās arī ir efektīgas ilustrācijas, kas palīdz uztvert lasīto.

Mans favorīts ir filosofijas grāmata. Tajā atrodami gan īsi apraksti par feminismu,gan arī reliģiju īsi apraksti. Interesanti arī lasīt par šodien it kā pašsaprotamām lietām pašos pirmsākumos. Piemēram, dzīvnieku tiesībām.

“Ja dzīvniekam ir cilvēkam līdzīgs “prāts”, tie, iespējams, arī izjūt sāpes, bailes un visas pērējās emocijas, kas piemīt mums. Ja to pieņem par patiesību, rodas morālas un pat politiskas dabas jautājumi: vai mūsu rīcībai attiecībā pret dzīvnikeim jābūt tik pat morāli korektai kā pret citiem cilvēkiem?”
(“FIlosofijas īsumā”,216lpp)

Šodien nevienam nerodas jautājums par to, vai iesitot sunim/kaķim/cits variants viņš izjūt sāpes, bet pirms pāris gadsimtiem cilvēki vēl nebija par to tik pārliecināti.

Dikti noderīgas grāmatas un, par cik tuvojas izlaidumu laiks, ļoti laba ideja dāvanām! 😉

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s