I am the MESSENGER (Markus Zusak)

Ko Tu darītu, ja savā pastkastītē saņemtu trīs adreses ar blakus norādītiem laikiem? Vai Tu aizietu uz šīm adresēm? Un ja nu Tev nepatiktu, tas, ko tu redzi? Vai tu censtos to mainīt?

The_Messenger_Au_Cover

Tieši tas notiek ar Edu Kenediju. Viņš ir parasts puisis, kuram uzticēts neparasts uzdevums- mainīt citu cilvēku dzīves. Viņu gaida ļoti grūti uzdevumi un ļoti viegli uzdevumi. Kādam būs jāpasniedz saldējums, citam jāiemāca, ko nozīmē bailes.

Mazliet par stāstu…

Eds Kenedijs ir ļoti vienkāršs 19 gadus jauns puisis. Iztiku viņš pelna sēžot pie stūres taksim. Viņš dzīvo būdā (vismaz tā viņš sauc savu māju), ik pāris dienas viņš kopā ar saviem labākajiem draugiem- Ričiju (kurš nemaz nav Ričijs), Marvu un Odriju (jā, viņš viņu mīl) pavada spēlējot kārtis. Tomēr viena diena ir citādāka nekā pārējās dienas Eda Kenedija dzīvē. Viņš guļ uz zemes bankā, kuru kāds neglītenis (Markusa vārdi, ne manējie) mēģina aplaupīt. Eds šo zagli aiztur un drīz vien savā pastkastītē saņem Kārava dūzi ar trim adresēm un laiku. Viņš aiziet uz pirmo adresi. Ne jau uzreiz, protams. Tam ir nepieciešams laiks. Bet viņš aiziet. Un redz kā vīrs atkal un atkal izvaro savu sievu, kamēr viņu mazā meita uz lieveņa raud. Ko tu darītu Eda vietā?

“Already, I know that all of this will stay with me forever. It’ll haunt me, but I also fear it will make me feel greatful. I say fear because at times I really don’t want this to be a fond of memory until it’s over. I also fear tht nothing really ends at the end. Things just keep going as long as memory can wield it’s ax, always finding a soft part in your mind to cut trough and enter.”
/”I am the messenger”, 268p/

Iepriekš manā topā (10 grāmatas, kas ietekmēja manu dzīvi) Zusaks jau bija nonācis ar absolūti brīnišķīgo “Grāmatu zagli” (pagaidām vienīgā viņa latviski tulkotā grāmata), kas nepelnīti nenokļuva lasītāko grāmatu topos. Apmēram gadu vēlāk esmu ķērusies pie citas viņa grāmatas (un rakstot šo, es pasūtu vēl divas viņa grāmatas), un man jāatzīst, ka nožēloju, ka gaidīju tik ilgi! Pēdējās 48h manas domas ir bijušas kopā ar Edu un viņa uzdevumiem.

Markuss Zusaks ir paņēmis mūžsenu tēmu- mainīt pasauli-, bet pagriezis to tā, lai izlasot šo grāmatu Tu vēlētos saņemt dūzi ar trīs adresēm savā pastkastītē.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s